Головна
Про нас
Фотогалерея
Ціни та способи оплати
Відгуки
Як дістатися?
Новини
Корисно знати
Пам'ятки і екскурсії Закарпаття
Екскурсії по Закарпаттю
Пам'ятки Карпат і Закарпаття
Україна, Закарпаття,
Закарпатська область,
с.Поляна, вул.Шевченко 31
email:
tel: +38066 160-47-38
tel: +38067 647-16-34
fax: + 380313373482
GPS:
48.616818,22.962669
Туристичний
комплекс Карина

   Замки Закарпаття

Замки Закарпаття різноманітні та неповторні. Край багатої історії веде свій літопис з часів Римської імперії, а тому не дивно, що практично в кожному районі є свої, унікальні пам'ятки архітектури.

Ужгородський замок

Ужгородский замокВ Ужгороді гостей міста чекає величний, обнесений грубою стіною з каменю замок-фортеця, що височіє над усією старою частиною міста на висоті 30 метрів. Згідно з історичними джерелами, будівництво Ужгородського замку було розпочато в кінці Х століття, а вже в 1086 році замок-фортеця з успіхом відбив атаку половецької орди під командуванням хана Кутеска. У 1312 Ужгородський замок і землі, що поруч, були передані італійцям, братам Другетам за допомогу, яку вони надали королю Карлу Роберту в придушенні наджупанського повстання. При їх правлінні замок був реконструйований. Для цього з Італії були запрошені зодчі і архітектори. У ході реконструкції були збудовані нові стіни, по периметру фортеці встановлено нові вежі. Сьогодні товщина зовнішньої кріпосної стіни становить 2,5 - 3 метри. Примітно, що після останнього зміцнення, фортеця більше ніколи не була захоплена. Оборонні функції Ужгородський замок втратив після перерозподілу кордонів Польщі і Австровенгрии. Пізніше на території замку розташовувалася гімназія, а в наш час на його території діє Ужгородський краєзнавчий музей. Важко уявити справжній відпочинок у Закарпатті без відвідування Ужгородського замку, тому не нехтуйте цією прекрасною можливістю дізнатися історію чудесного карпатського краю. Неподалік від Замку розташований Закарпатський музей архітектури та побуту, на території якого розміщені дерев'яні споруди, що були привезені сюди з усієї області.

Невицький замок 

Невицкий замокНеподалік від Ужгорода, в селищі Невицьке, туристи можуть ознайомитися з добре збереженим кістяком Невицького замку. Точний час початку будівництва невідомий, однак є дані про те, що в ХІІ столітті замок вже виконував оборонні функції. Біля підніжжя гори, на якій розташовано це зміцнення, в той час проходив найважливіший торговий шлях, що з'єднував південну і центральну Європу з Польськими володіннями за Карпатами. Крім того, з оглядової вежі Невицького замку добре проглядається вся долина річки Уж аж до самого Ужгорода. На початку ХІІІ століття замок та околиці перебували під управлінням воєводи Амадея Фінти. Під час повстання 1311 він був убитий. Сини воєводи почали дворічну кровопролитну війну в ході якої двоє з них були вбиті. Кінець розбратів поклав угорський король Карл Роберт, який придушив повстання і зайняв Невицький замок.
 
З 1328 року замок переходить в управління до графів Другетів і залишається за ними аж до XVII століття. У 1644 році бунтівний воєвода Дьордь I Ракоці вигнав з фортеці війська Другетів і частково зруйнував зовнішні укріплення.
 
У 1711 році Невицький замок перейшов в державне управління і залишався в забутті більше двохсот років. У 1923 році будівлю було визнано історичною цінністю, були проведені відновлювальні роботи, також був відновлений дерев'яний каркас даху оглядової вежі. У 1939 році фортеця знову послужила за своїм прямим призначенням. Близько 4 годин стримували натиск угорської армії відступаючі чеські воїни. При цьому фортеця знову отримала значні пошкодження. Незначні спроби реставрації тривали з 1960 по 1970 роки, однак це призупинило руйнівні процеси на короткий строк. Сьогодні під стінами замку щорічно розбивають лагерь волонтери, які власними силами намагаються виправити тяжке становище. Історія Невицького Замку оповита легендами. Детальніше про фортецю гості що приїхали на відпочинок зможуть дізнатися під час екскурсій по Закарпаттю.

Замок Тамплієрів, Середнє

Руины замка Тамплиеров
На шляху з Ужгорода в Мукачево, в селі Середнє розташовані руїни замку Тамплієрів, які можна побачити з вікна автомобіля, якщо рухатися по трасі Київ-Чоп. Це характерне для Європи укріплення було зведено в XII столітті і призначалося винятково для оборони рубежів. Внутрішня частина замку була мало пристосована для тривалого проживання. Висота центральної вежі фортеці становила 20 метрів, що дозволяло вчасно помітити ворожі війська і вести ефективний вогонь. Товщина стін замку перевищувала 2,5 метра.
До ордена Тамплієрів замок має саме безпосереднє відношення. Подібні укріплення були споруджені орденом вздовж усього "соляного шляху", який вів з рудників в с. Солотвино, Закарпатської області в Європу. Вони дозволяли контролювати торгівлю сіллю - коштовним товаром у середні віки. До XVII століття замок неодноразово змінював своїх власників, а згодом, коли він перестав відповідати вимогам сучасності в сенсі захисту, був покинутий. За останні 300 років жодних відновлювальних робіт не проводилося, що призвело до практично повного руйнування Замку. Неподалік від укріплення можна ознайомитися з унікальними винними підвалами, закладеними представниками роду Добо, що развивали виноградарство в цьому районі в XVI столітті. Сьогодні підвали експлуатуються виробничим об'єднанням "Леанка", організовуються екскурсії та дегустації для туристів.

Замок "Паланок"

Якщо рухатися до Мукачева з боку Ужгорода, з правого боку на високому холмі можна побачити замок "Паланок". З бійниць його фортеці добре видно всю центральну частину Ужанської Замок Паланокдолини.
Точна дата початку будівництва невідома, проте в історичних документах XI століття він вже згадується. Скоріше за все, спочатку "Паланок" був невеликим фортіфікованим укріпленням, а пізніше був значно збільшений і неодноразово модернізований. Так, в період з 1396 по 1414 рік, під час правління подільського князя Федора Корятовича, замок значно розширився, були проведені роботи з укріплення та фортифікації. Тоді ж, у внутрішньому дворі замку в скельній породі був вирубаний колодязь глибиною 85 метрів. З XV по по XVIII століття замок переходив до різних власників, кожен з яких проводив додаткові покращення та зміцнення зовнішніх стін будови. У 1633 році замок перейшов у власність князя Дьордя Ракоці і став столицею князівства. Члени роду Ракоці володіли "Паланком" до 1711 року.
У ході трирічної облоги, що почалася в 1685 році фортеця не встояла. Однак, військові досягнення австрійської армії до цієї поразки відношення не мали. У той час обороною фортеці командувала Ілона Зріні, мати князя Ференца II Ракоці. Зрадники отруїли воду в колодязі фортеці, без якої оборона стала неможливою. Ілона Зріні прийняла рішення про капітуляцію. Треба відзначити той факт, що з часу заснування Мукачівського замку "Паланок" він жодного разу не був захоплений в ході чесної боротьби. Після сумнівної перемоги над Ілоною, австрійське керівництво ще більше зміцнило замок і він став найбільш неприступною фортецею в східній частині Австрійської імперії.
В період с 1703 по 1711 роки народ Закарпаття, очолюваний Ференцом II Ракоці вів визвольну війнуЗамок Шенборнов проти австрійських загарбників. На протязі наступних 100 років після пригнічення повстання в замку знаходилась тюрма для політично ув'язнених, в якій утримувалось до 20 тис. в'язнів. С 1919 по 1938 роки, в період правліния Чехословацькой республіки в Паланку разміщувався воєнізований гарнізон. Сьогодні в замку діє історичний музей. Загальна площа укріплення складає більше 14 гектарів.

Замок Шенборнів

После придушення визвольної війни Ференца II Ракоці, Мукачево та прилеглі території були передані в пожиттєве управління канцлеру Шенборну. Згодом, його спадкоємець Фрідріх Карл Шенборн зайнявся освоєнням цих земель. Зокрема, була введена програма заохочення переселенців з Німеччини. Зведенням маєтку родини Шенборнів займався Бухейм Шенборн. Палац був побудований за 5 років і став улюбленим місцем відпочинку графської родини. Замок Шенборнів побудований в силі французького ренесансу, вельми популярному в тогочасній Європі. Сьогодні стіни палацу служать корпусом санаторію Карпати, однак туристи, які приїхали на відпочинок у Карпати, можуть пройтися по старовинних коридорах і ознайомитися з цим пам'ятником архітектури в безпосередній близькості.

<<< назад

 
 
 

влажность:  

давление:  

ветер: