Головна
Про нас
Фотогалерея
Ціни та способи оплати
Відгуки
Як дістатися?
Новини
Корисно знати
Про відпочинок в Карпатах і Закарпатті
Моря, океани
Мисливство та рибалка
Пам'ятки і екскурсії Закарпаття
Україна, Закарпаття,
Закарпатська область,
с.Поляна, вул.Шевченко 31
email:
tel: +38066 160-47-38
tel: +38067 647-16-34
fax: + 380313373482
GPS:
48.616818,22.962669
Туристичний
комплекс Карина

   Відпочинок в гармонії з природою

экотуризм в Карпатах
Популярність відпочинку на лоні природи не підвладна модним тенденціям чи туристичним трендам. Люди, які вимушені постійно знаходитися серед метушні і напруги великих міст, не можуть досягти повної релаксації на морському узбережжі, в умовах галасливих перенаселених курортів Криму, Туреччини або Єгипту. Взяти паузу по справжньому, забути про трудові будні і поміркувати нарешті про себе можна тільки в тиші і спокої, яке дарує спілкування з природою.
 
Відпочинок на природі в тій чи іншій мірі знайомий кожному з нас. У теплу пору року люди масово переміщуються подалі від асфальту і бетону міст, щоб провести вихідні поближче до місцевості, найменш зміненої впливом цивілізації. До такого відпочинку можна віднести активні його види, такі, як полювання, пішохідні походи, велосипедний туризм, а також відпочинок пасивний - риболовля, пікніки на природі, відпочинок з наметами в лісі або горах, виїзди на природу на автомобілях з трейлерами. В останні роки все більшою популярністю користується зелений сільський туризм, у якого є багато інших визначень (агротуризм, green rural tourism, farm tourism). Таким чином, туристи мають можливість провести відпустку біля природи, при цьому знайомляться з культурою та побутом села, насолоджуються гармонією взаємодії людини і природних ресурсів. Багато відпочиваючих із задоволенням беруть участь у сільськогосподарських роботах, допомагають місцевим жителям у заготівлі грибів та ягід. Вечори на такому відпочинку не менш цікаві - для гостей організовуються вечірки з традиційними місцевими співами, танцями.
Узагальнюючи, визначення зелений і сільський можуть використовуватися в поєднанні з поняттям туризм по окремості. Наприклад, похід в Карпати з наметами,
зеленый туризм в Карпатах
потрапляє під визначення зелений туризм. При цьому, не має значення, чи буде це похід в Івано-Франківській, Львівській областях або Закарпатті. Карпати - такі ж гори в усіх зазначених регіонах. Зелений сільський туризм передбачає розміщення в приватних господарствах, підготовлених для прийому гостей, так званих садибах, безпосередньо прилеглих до лісопаркових зон. Якщо говорити про сільський туризм в Закарпатті, то такі об'єкти, як правило, розташовуються самостійно серед гір, або в складі населених пунктів, безпосередньо прилеглих до гірських лісових масивів. В даному випадку відзначається тісне переплетення таких понять, як сільський, зелений та агротуризм.
 
зеленый туризм в Карпатах
Сьогодні все частіше можна почути термін екотуризм, при цьому він використовується в дуже широкому сенсі, що часто не відповідає реаліям. Вперше цим терміном скористався мексиканський учений, що займається проблемами екології, Ектор Себальос-Ласкурайн. На початку 80-х років на одній з конференцій, присвячених охороні природи, він назвав цей спосіб подорожей, що передбачає найменший вплив і зміну дикої природи людиною під час відпочинку, найбільш перспективним і таким, що вимагає максимального розвитку. Терміном екотуризм користуються такі всесвітні організації, як Міжнародний Союз охорони природи, суспільство екотуризму, Всесвітній Фонд дикої природи (World Wide Fund). Кожна з цих організацій популяризує своє визначення екотуризму. Їх, однак, можна узагальнити, виокремивши загальні і фундаментальні принципи:
• Екологічний туризм (екотуризм) - це подорожі в природні резервації, які не чинять антропогенного впливіу або піддані йому у мінімальній мірі, здійснювані з високим ступенем відповідальності перед дикою природою з метою ознайомлення та вивчення.
• Сприяння місцевим організаціям у справі охорони природних ресурсів, поліпшення добробуту місцевого населення, задіяного у підтримці та збереженні первозданності дикої природи. 
 
Нерідко екотуризм може бути використаний з метою збільшення прибутку, хоча насправді він таким не є. До прикладу, такі популярні в останні роки подорожі в Карпати на квадроциклах
деревенский зеленый туризм
відносяться до пригодницького, активного туризму, а використання приставки еко тут не доречно, оскільки група моторизованих всюдиходів чинить негативний вплив на первозданну природу, починаючи від забруднення повітря вихлопними газами і закінчуючи підвищеним рівнем шуму, що несприятливо впливає на поведінку фауни . Натомість, подорож, що здійснюється пішки або на спеціально адаптованих гірських велосипедах, цілком відповідає принципам екотуризму, за умови, що його учасники дотримуються всіх приписуваних правил.
Природні багатства України - невичерпне джерело для розвитку та популяризації всіх форм туризму,

зеленый туризм - озеро Синевир

пов'язаного з дикою природою. Екологічний, сільський, зелений туризм вже зараз є вагомою частиною туристичного сектора в Карпатах. Безліч джерел у всесвітній мережі, описуючи можливості для зазначених вище видів туризму, акцентує особливу увагу на таких рекреаційних зонах, як Буковель або Славське, що пов'язано з бажанням отримати фінансову вигоду від відвідувачів, шляхом надання послуг бронювання або розміщення реклами туристичних об'єктів. При цьому у потенційних відпочивальників складається думка, що агротуризм, зелений і сільський туризм можливий тільки у вищевказаних місцях. Насправді, в Карпатах існує безліч інших курортів, більш цікавих з точки зору

агротуризм

відпочинку, тісно взаємопов'язаного з природою. Серед них, Синяк, Поляна, Ужанський національний природний парк, Синевир та інші.
Зелений туризм в Поляні є тільки одним з багатьох інших видів відпочинку, а висока популярність курорту і безпосередня близькість первісних природних ресурсів сприяють його стрімкому розвитку. Багатогранність і сучасна інфраструктура роблять відпочинок в Поляні ідеальним способом задовольнити потреби всіх членів сім'ї - від зміцнення здоров'я для людей у ​​віці, до активних видів відпочинку та зеленого туризму для молоді. Цікаві з точки зору зеленого туризму прогулянки на конях - такий вид відпочинку поставлений в Поляні на досить високому рівні. Мінеральні води Поляни додаткової реклами не потребують, а їх щоденне вживання піде на користь відпочиваючим будь-якого віку. Туристичний комплекс "Каріна" оптимально підходить як для зеленого сільського, так і для агротуризму завдяки вдалому розташуванню на околиці Поляни. Первозданна природа Карпат та лісової масив видно з вікон кожного котеджу, а відправиться на прогулянку по пагорбах, покритим молодим лісом можна відразу за територією.

<<< назад

 
 
 

влажность:  

давление:  

ветер: