Головна
Про нас
Фотогалерея
Ціни та способи оплати
Відгуки
Як дістатися?
Новини
Корисно знати
Про відпочинок в Карпатах і Закарпатті
Моря, океани
Мисливство та рибалка
Пам'ятки і екскурсії Закарпаття
Україна, Закарпаття,
Закарпатська область,
с.Поляна, вул.Шевченко 31
email:
tel: +38066 160-47-38
tel: +38067 647-16-34
fax: + 380313373482
GPS:
48.616818,22.962669
Туристичний
комплекс Карина

   Кліматичні умови Карпат, Закарпаття: погода протягом року

З цілком зрозумілих причин, туристи, що збираються на відпочинок в Карпатах, цікавляться погодою в обраний період. Однак, відносно точні прогнози можна отримати не раніше, чим за 10 днів до запланованої поїздки. А що ж робити, якщо відпустка планується за два - три місяці? У цьому випадку залишається розраховувати тільки на архівну інформацію, згідно з якою можна зробити висновки про середню температуру і кількість опадів під час майбутнього відпочинку.
Загалом, клімат Закарпаття можна охарактеризувати, як помірно-континентальний, але при цьому слід враховувати особливості рельєфу. Основний вплив на температуру і вологість надає грубка Атлантики - течія Гольфстрім. Завдяки їй, в низинних районах регіону літо триває майже п'ять місяців, починаючи з початку травня і до вересня. В останні роки відзначалися невеликі температурні зрушення - після інтенсивно теплого травня, в червні погода підносила сюрпризи у вигляді декількох тижнів дощів і незначного похолодання. Однак у цілому, погода в Закарпатті влітку тепла і волога. Карпати, висота яких коливається в районі 2000 метрів, надійно захищають Закарпаття від впливу холодних Арктичних мас взимку. Великі перепади висот впливають не тільки на різну середньорічну температуру, але і на кількість опадів. Наприклад, у південних низинних районах дощів завжди менше, а середня температура на кілька градусів вище, ніж в Ужгороді, розташованому в передгір'ї. Кілька десятків кілометрів углиб гірського масиву повністю змінюють погоду. В той час, як в обласному центрі світить сонце, практично повністю відсутній вітер і стовпчик термометра піднімається далеко за 30, в Ужанському національному парку може йти дощ. Слід також зазначити, що у високогірних районах погода відрізняється нестабільністю. Сонячний день може бути короткочасно зіпсований дощем і вітром, а через кілька годин знову радувати теплом.
Середньодобова температура в середині літа становить +21°, а середньорічна близько +10°. При цьому потрібно враховувати, що в липні в горах значно холодніше, ніж на рівнині, різниця температур може доходити до 15° Цельсія. Чим вище гори, чим щільніше їх вершини обступають вибране місце відпочинку, тим примхливіше і холодніше буде погода. Більш досвідчені туристи, відпочиваючі в Закарпатті не один рік знають, що найбільш оптимальні для розміщення курорти, розташовані в м'якому передгір'ї Карпат - тут і погода більш стабільна, і тепла набагато більше. Завдяки цьому, на висоті 1000 - 1500 метрів, протяжність літа зменшується до двох з половиною місяців, а сніговий покрив взимку може досягати 2 метрів. Перший сніг з'являється в залежності від висоти в листопаді - грудні. Якщо у високогірних районах сніг випадає відразу у великих кількостях, то на рівнині початок зими дуже примхливий і може супроводжуватися відлигами. До прикладу, у 2011 році аномальна погода відклала початок гірськолижного сезону більш ніж на два тижні. Гірськолижні спуски Подобовця, Пилипця, Красії почали працювати тільки в переддень Нового Року, хоча зазвичай сезон тут починається в першій половині грудня. Гірськолижним курортам, розташованим нижче, пощастило ще менше - придатний для катання сніг випав в середині січня. Про погодні деталі і клімат по місяцях можна дізнатися тут.

<<< назад

 
 
 

влажность:  

давление:  

ветер: