Головна
Про нас
Фотогалерея
Ціни та способи оплати
Відгуки
Як дістатися?
Новини
Корисно знати
Про відпочинок в Карпатах і Закарпатті
Моря, океани
Мисливство та рибалка
Пам'ятки і екскурсії Закарпаття
Україна, Закарпаття,
Закарпатська область,
с.Поляна, вул.Шевченко 31
email:
tel: +38066 160-47-38
tel: +38067 647-16-34
fax: + 380313373482
GPS:
48.616818,22.962669
Туристичний
комплекс Карина

   Білі гриби - сушені и мариновані

Білі гриби

Білий гриб неофіційно визнаний найціннішим представником грибного царства. Чому білий? Автори з Вікіпедії стверджують, що названий він так, оскільки при подальшій переробці у нього не з'являється чорний колір, характерний для таких "найближчих родичів", як підосиновики і підберезовики. З іншого боку, є безліч інших їстівних грибів, які при варінні або сушінні не темніють, наприклад глива. А якщо при варінні красноголовців додати у воду трохи оцту, поверхня гриба перестане окислюватися і він збереже своє первозданне забарвлення.
Однак, білі гриби могли отримати таку назву, як найбільш цінні - білий колір асоціюється з чистотою, первозданністю. Часто їх називають також правдивими.

Білий гриб - харчова цінність

Основна харчова цінність білого гриба, як і його найближчих родичів полягає в багатому вмісті білків, калію, фосфору. На початку минулого століття були проведені дослідження, в ході яких було встановлено, що білий гриб стимулює секрецію шлункових соків. Сушені білі гриби набувають сильний аромат, а тому з них часто готують різні підливи до м'яса, перші страви. Незважаючи на те, що в сирому вигляді гриби вживати не рекомендується, в деяких країнах саме свіжі білі використовують, як добавку до овочевих салатів.

Сушені білі гриби

Один з найпопулярніших і поширених способів, як надовго зберегти білі гриби - це сушіння. По перше, як вже було сказано вище, при висушуванні білі гриби набувають особливого, благородного запаху. По друге, після висушування відбувається руйнування хітинової оболонки білка гриба і він практично повністю засвоюється. При звичайному варінні і смаженні білок білих грибів не представляє для людини ніякої цінності. Як було сказано вище, при висушуванні білі гриби набувають особливого благородний смак і аромат, який чудово доповнює м'ясні страви. Також з сушених білих грибів готують делікатесні супи.

Зберігання сушених білих грибів

Найчастіше білі гриби зберігають у скляних банках. Якщо досягнуто оптимального рівня вологості не більше 8%, у склі вони не піддадуться цвілі, збережеться смак і запах. Якщо в процесі сушіння в гриби потрапить личинка молі, продукт буде зіпсовано. Щоб цього уникнути, можна покласти на дно банки зубчик часнику. Щоб не виник ефект злежування, банку слід періодично струшувати.
Для зберігання підходять також щільні полотняні мішечки, які бажано розвішувати в сухому, темному провітрюваному приміщенні. Однак, слід враховувати, що навіть при короткочасному підвищенні вологості гриби можуть набрати небажану вологу, а тому необхідно заново їх просушити.

Сушені білі гриби - ціна

Вартість сушених білих грибів коливається залежно від сезону, врожайності, місця зростання. В Україні основним місцем заготівлі білого гриба вважаються Карпати. Тут їх багато, але в основному, карпатські білі гриби цінуються за екологічність. Ціни на гриби теж можуть різко відрізнятися залежно від місцевості. Наприклад, в бідних і важкодоступних районах Івано-Франківської області ціна за 100 грам сушених білих може починатися від 85 гривень. Найчастіше вартість коливається в межах 100 - 150 гривень. Також на ціну може вплинути сплеск врожайності. До 2020 року на ринках Сваляви і Поляни за трилітрову банку сушених білих грибів просили 250 гривень, при цьому вага не перевищувала 180 грам. При щільному укладанні в тій же тарі може бути і 250 грам, тому при покупці на ринках слід зважити вміст, пересипавши його в пакет. Крім того, це дозволить переконатися, що в середині банки немає сушених ніжок сироїжки, відрізнити які можна по абсолютно білому кольору. Восени 2020 року білі гриби росли повсюдно у великих кількостях, що спровокувало різке зниження цін.
Білі гриби купити можна і не приїжджаючи на відпочинок в Карпатах. Ми заготовляємо їх для потреб ресторану і незначні надлишки готові продати. Ви можете замовити у нас сушені білі гриби - мінімальна кількість для відправки - 100 грам.

Ціна при замовленні до 300 грам - 20 грн./10 грам.

Ціна при замовленні понад 300 грам - 15 грн./10 грам.

Мариновані білі гриби

Ми маринуємо білі гриби за традиційним карпатським рецептом у високій якості. Для маринування відбираються тільки осінні білі гриби з білою спорової сумкою, вага яких не перевищує 150 грам. Гриби щільно укладаються і консервуються в стандартні літрові банки. Купуючи гриби у нас, ви можете бути впевнені в тому, що купили якісний продукт з високою номінальною вагою.

Ціна банки об'ємом 0,5л. - 200 грн. (Враховуючи безпечну упаковку)

Щоб замовити, зв'яжіться з нами за вказаними контактними телефонами або заповніть форму онлайн - замовлення, де в полі "додаткові побажання" вкажіть, що саме ви хочете купити.

Можливо, вам буде цікаво:
Як, де і коли збирати гриби в Карпатах >>>

<<< назад

 
 
 

влажность:  

давление:  

ветер: